רעיונות למתנות לראש השנה

מתנות לחג מלוות תמיד בתחושה חגיגית, ובמיוחד כאשר מדובר במתנות לראש השנה. התחושה הזאת – של סיום והתחלות חדשות, של התרגשות לקראת דבר מה לא ידוע, של תקוות, תכניות ומסתורין, מקנה למעמד קבלת המתנה ערך מוסף. אפשר לומר שהמתנה שאנו מעניקים בראש השנה מגלמת אולי את מה שאנחנו מאחלים למקבל, ולכן היא איננה דומה במשמעותה לשאר המתנות לחג, גם אם המבחר עצמו איננו בהכרח שונה עד מאוד.

לכן, הקדישו מחשבה לשאלה: מה אתם מאחלים ליקיריכם לשנה החדשה? התשובה יכולה להוביל אתכם אל הרעיון למתנה המושלמת.

 

המתנה המושלמת לראש השנה

 

כמובן, זהו ביטוי יחסי. המתנה המושלמת עבור אדם אחד איננה כזו עבור אדם אחר. המפתח כאן הוא תכנון מראש. נסו להימנע מדחיית הקנייה עד לרגע האחרון, מה שיוביל לחיפוש מלחיץ וייגמר ברכישה אימפולסיבית. זכרו כי כיום ישנן חנויות רבות באינטרנט, כמו לדוגמה האתר הזה,  אשר מרכזות מוצרים רבים לראש השנה ולחגים באופן כללי, מה שמקל מאוד על חוויית הקנייה (אפשר לשבת בבית בראש שקט, לקחת את הזמן להחליט, ואז לשלם ולקבל את המתנה הביתה). נסו להימנע גם מהמחשבה הנפוצה של "מה אני הייתי רוצה לקבל מתנה", מפני שסביר להניח שהאדם לו אתם מעניקים הנו שונה מכם בהעדפותיו. נסו לברר מראש מה האדם הזה אוהב ומהן התכניות שלו לשנה הקרובה.

 

אם הוא אוהב לארח ולבשל, תשמחו אותו עם כלים למטבח, כלי הגשה מיוחדים, בקבוק של יין או חבילת שי של קינוחים. אם הוא אוהב מוזיקה, תוכלו לקנות לו כרטיסים לקונצרט או די וי די של הופעה של אמן שהוא אוהב. אם הוא מתכוון לפצוח בדיאטה ולשנות את אורח חייו לבריא יותר, קנו לו מוצר שקשור בעולם הספורט, כמו מזרן יוגה או כדור. אלה הן מתנות לראש השנה אשר נועדו להעניק מוטיבציה לקראת השינוי המיוחל. ספרים, עטים ויומנים למיניהם לסטודנטים וחובבי כתיבה, מוצרי נוי לבית למי שבדיוק עבר דירה – כל אלה יכולים להוות רעיונות מצוינים אשר יתקבלו בהערכה.

 

לא חייבים להעניק דווקא את המתנות שמתקשרות עם החג הספציפי הזה. כל דבר שיראה שהקדשתם מחשבה והשתדלתם למצוא את הפריט המתאים ביותר, כזה שיהווה השראה לשנה החדשה, יהווה את המתנה המושלמת, כזו שגורמת עונג גם למעניק, וגם למקבל