רכישת מתנה ליולדת באופן מושכל

 

 

הגעתו של תינוק חדש לאויר העולם הוא מאורע משמח מאוד לכל הדעות. זוהי הזדמנות נהדרת להעניקלאם הטרייה ולרך הנולד מתנה או אפילו מתנותשירוממו את רוחה של האם הטרייה. רגע לפני שניגשים לחנות ברחוב או לאתר אינטרנט העוסק בנושא זה, כדאי להפעיל שיקול דעת ולבצע מספר בדיקות. הזמן שתקדישו לחשיבה ולבירורים יסייע לכם בסופו של דבר לבחור מתנה האיכותית ליולדת באופן מושכל.

מסגרת התקציב

כעיקרון, ככל שאנו קרובים יותר ליולדת (קרבה אישית או קירבה משפחתית), כך אנו חשים מחוייבות כלפיה ובאופן אוטומאטי גדל התקציב שנשקיע ברכישת המתנה. יחד עם זאת, חשוב להבין כי עולם המתנות ליולדת נעות על פני טווח מחירים נרחב. דוגמא לכך, ניתן לרכוש בונבוניירת שוקולד וזר פרחים בעלות של כמה עשרות שקלים, ואילו עגלת תינוק מתקדמת עם כל הפונקציות העכשוויות עשויה להאמיר לאלפי שקלים. לכן, הטיפ החשוב מכל הוא להגדיר מראש את מסגרת התקציב המהווה מרכיב עיקרי לסינון המתנות.

האם מדובר בילד הראשון

לפעמים הנושא אינו נמצא בתודעה שלנו בשעה שאנו בוחרים את המתנה לילדת, אך קיים הבדל גדול בין צרכייה של יולדת ותיקה לבין צרכיה של יולדת בפעם הראשונה. סביר להניח כי באמתחתה של הלילדת הותיקה יהיו פריטים שימושיים ששמרה מילדיה הבוגרים יותר, כגון, מזרן פעילות, בגדים לתינוקות, מנשאים ושידת החתלה. במקרים מעין אלה, מומלץ לפנות לכיוון מקורי יותר כדוגמת, סט בגדי מעצב, או לפנות לסוג מתנות מתכלות כמו מוצצים, חיתולים וקרמים. אגב, כאשר קונים מתנה ליולדת ותיקה אל לנו לשכוח כי בבית מתרוצצים עוד מספר זאטוטים ואף ילדים גדולים, שיביעו תרעומת, קינאה וקיפוח מכך שלא זכו אף הם למתנה. לכן, על מנת לשמור על "שלום בית" מומלץ להשקיע בעוד מעט מתנות קטנות גם לאחים הגדולים. מאידך, יולדת טרייה צריכה להתמודד גם עם האתגרים והריגושים החדשים של האימהות, וגם צריכה גם לרכוש ולאתר מוצרים נחוצים. על כן, בוודאי יתקבלו בברכה מתנות שימושיות יותר לאורך זמן, כדוגמת מנורת לילה, אהילים, שמיכות וסדינים, תיק מעוצב ומותאם ליולדת, בעל מספר תאים המיועד לטיטולים, מוצצים, בקבוקים, משחות.

היכן קונים ?

קיימות חנויות רבות אשר מבדלות האחת מהשניה בסוגי המתנות שהן מציעות, באיכות המוצרים וגם במחירים. אנו כמובן שואפים לרכוש מתנה פרקטית ואיכותית, אך קיים גם היבט תקציבי שמאזן את המשוואה. לכן, חשוב לדעת שמתנה שעלותה יקרה, אינה תמיד מעידה על איכותה, אלא יותר על המוניטין של החנות בה היא נרכשה. בהחלט ניתן למצוא מוצרים טובים במחירים שפויים.

אפשרות יעילה אחרת היא רכישה בהמהירות ובפשוטות. ניתן כמובן לקנות באמצעות חנויות וירטואליות ברשת האינטרנט. אתרי חנויות אלה מציעים מבחר נאה במיוחד ממנו ניתן להתרשם און ליין וגם להזמין בפשטות ובמהירות. כך נחסך לכם כיתות הרגליים בין חנויות, כשאת הבחירה תוכלו לעשות על כוס קפה מהבית.

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.